İlkbet24 Yeni Adres
İlkbet24 Yeni Adres

İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır

İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır

İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır Türk Pokeri’nin ülkemizde en fazla tercih edilen poker oyunu olduğunu biliyoruz, fakat oyunun büyük yanılgılara yol açabileceğini de belirtmek gerekiyor! Kapalı poker oyunuyla karıştırılabilen Türk Pokeri, aslında kendine has bir oyun tarzına sahiptir. Şayet daha önce poker deneyiminiz olmadıysa, muhtemelen bu oyunu oynarken de güçlük çekebilirsiniz. Peki, İlkbet Türk Pokeri nasıl oynanır?

giris-sayfasi
giris-sayfasi

İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır?

İlkbet poker oyun seçenekleri arasında yer alan Türk Poker’i, “Gir veya Girme” şeklinde iki farklı seçeneği size sunar. Bu noktada oyuna dahil olabilir ya da olmayabilirsiniz! Kartlar dağıtılmaya başladığı zaman her oyuncuya 5’erli kart verilir. İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır Oyuncular sadece kendi kağıtlarına bakabilir ve bütün kağıtlar kapalı haldedir. Rakip oyuncuların elleri hakkında fikir edinebilmeniz için, o oyuncuları okumaya çalışmalısınız. Yani rakip oyuncuların hareketleri, mimikleri, yüz ifadeleri size onların eli hakkında fikir verebilir.

Elindeki kartları kontrol eden oyuncular, önceki oyuncunun potu arttırmasıyla birlikte kendi sırasını beklerler. Bu aşamada “PAS” diyerek oyunu diğer oyuncuya devredebilir veya arttırma yaparak devam edebilirsiniz. İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır bu durum, son tura kadar aynen devam eder. Şayet oyuncuların hepsi pas derse, pot ortada kalır ve hiçbir oyuncu kazanamaz! Sonraki turda pot ödeyerek ortadaki potu kazanabilmeniz için, oyuna tekrar dahil olabilirsiniz. Şayet “girme” seçeneğini tercih ederseniz hem yatırdığınız tutarı, hem de önceki turdan kalan potu kaybetmiş olursunuz.

giris-sayfasi
giris-sayfasi

Türk Pokeri Oyun Kuralları

Bu oyun maksimum 5 kişiyle oynanmaktadır ve en az 2 oyuncunun katılımıyla oyun başlar. Oyun süresince bütün turları “pas” diyerek geçme durumunuz vardır. Eğer son elde bütün oyuncular “pas” derse, potu hiçbir oyuncu kazanamaz ve bu pot sonraki oyuna devredilir. Yeni oyun turuna devredilen pot için oyuna katılmanız, yeniden pot miktarı ödemenize bağlıdır. Şayet pot miktarınız ödemez ve sonraki oyuna katılmaz iseniz, bir önceki oyundan kalan miktarı alma şansınız da yok olur. Şayet sonraki oyun turuna tek bir oyuncu girerse, o oyuncu kalan potu da kazanır. Türk Pokeri oyununda size verilen 5 adet kapalı kartı kullanarak diğer İlkbet Türk Pokeri Nasıl Oynanır oyunculardan daha iyi 5’liyi oluşturmanız gerekir.